Kdo je kdo: Slyšení hlasů Praha

Adi Hasanbašić

Vzděláním jsem psycholog a Gestalt terapeut. Ve skupině Slyšení hlasů však vystupuji pouze jako Adi. 

Pro mě osobně tituly a role nejsou tak důležité. Větší váhu dávám osobnímu lidskému přístupu a sdílení zkušeností. Mou životní filozofií jsou respekt vůči ostatním lidem, rovný dialog a vzájemná podpora.

Z toho důvodu je pro mne přístup Hnutí Slyšení hlasů takovým pomyslným domem, kde se cítím nejlépe, protože se zde řídíme podle stejných hodnot. Od roku 2012 se zabývám přístupem Slyšení hlasů a jako první jsem přinesl tento přístup do Západního Balkánu (Sarajevo). Od té doby se Hnutí Slyšení hlasů rozšířilo po celém Západním  Balkánu a já jsem postupně s kolegy zakládal skupiny Slyšení hlasů v dalších městech.

V současnosti bydlím v Praze a facilituji skupinu Slyšení hlasu v Praze, kde pracujeme s lidmi, kteří slyší hlasy.

Sabina Kamenová

Vždy jsem se snažila napomáhat ostatním k tomu, aby žili svůj život spokojeně. Proto stále hledám různé způsoby, jak napomoci ostatním, aby tomu tak mohlo být. To mě dostalo k Hnutí Slyšení hlasů. Toto hnutí a s ním spjaté svépomocné skupiny pro mě mají velký význam, a věřím, že mohou mít významný vliv na cestě k zotavení.

Povoláním jsem adiktoložka. Spolu s pražskými kolegy jsem napomohla k založení první pražské skupiny Slyšení hlasů. Jsem koordinátorkou sítě Slyšení hlasů za Prahu a facilitátorkou skupin.

Ondřej Pažout

Pražskou skupinu Slyšení hlasů navštěvuji od jejího vzniku v květnu 2018. K týmu jsem se přidal o rok později, kdy mi bylo nabídnuto její facilitování. Hlasy slyším od roku 2006.

 

 

Další články:

DVTV: Slyšíte hlasy? Není to nemoc, nesmí vás ovládat, vznikají z traumat, říká psycholog Hasanbašić. Slyšet hlasy není schizofrenie, důležitý je vztah s hlasem, když nás ...
Pravidelná setkání v Praze V Praze vznikla nová skupina Slyšení hlasů, která se koná každý týden. Stavíme na vzájemném respektu, flexibilitě, účasti a důvěře. Termín konání: ...