Kdo je kdo: Slyšení hlasů Brno

Vladimír Dvořáček

Jmenuji se Vladimír Dvořáček. Přezdívku mám Vilemín Brouček, asistent naší skvělé paní doktorky Včeličkové.

Jsem povoláním podnikový ekonom v invalidním důchodu. Je mi 39 let. Má práce mě bavila, ale nyní mě stejně baví věnovat se lidem s duševními problémy. Pracoval jsem ve společnosti Dotyk II, o. p. s. jako asistent terénního programu, kdy jsme navštěvovali klienty v jejich přirozeném prostředí a snažili se jim zvedat hlavu a probudit je k životu. To jsem dělal tři roky. Nyní překládám do češtiny knihu o metodě Slyšení hlasů a také se věnuji Slyšení hlasů jako facilitátor brněnské skupiny Slyšení hlasů, koordinátor brněnské skupiny Slyšení hlasů a kontaktní osoba pro předávání informací na webové stránky.

Moje práce mě naplňuje a těší: Pomáhám lidem!

Lenka Holá

Sama sebe označuje za přeživší psychiatrické péče s první zkušeností v roce 1993, včetně zkušenosti s traumatem. 17 let na sobě pracovala v psychoterapii, což pro ni byla velká zkušenost, jak se vypořádat s traumatem první hospitalizace, bludy, vnitřními hlasy, strachy, depresemi a panickou úzkostí.

Absolvovala dva semináře s Peterem Bullimorem, dále absolvovala seminář Pracovník v sociálních službách a získala certifikát Peer lektor a konzultant. Facilituje a pomáhá organizovat setkání brněnské skupiny Hearing Voices, ve které působí od roku 2015.
Lenčino motto: Není žádné my a vy.

Jozef Krchňavý

Dlouhodobě se věnuje možnostem podpory a svépomoci pro lidi s duševními obtížemi. Je autorem rozcestníku Křižovatka duše a stejnojmenné facebookové stránky. V roce 2015 inicioval, a ve spolupráci s organizací Fokus Praha zorganizoval, přednášku terapeuta Willa Halla v Brně a workshop pro pracovníky pomáhajících profesí v Praze. Pořádá online Slyšení hlasů „Zello dialogy“.

Po absolvování workshopu u Petera Bullimora se podílí na facilitování brněnské skupiny Slyšení hlasů, na organizaci vzdělávacích a kulturních akcí a na správě webových stránek.

veronikaVeronika Šuráňová

Brněnská terapeutka, v minulosti pracovala jako vedoucí ambulantní léčby a vedoucí odborné metodiky certifikované RVKPP v terapeutickém centru Rokycanova. V současnosti působí v soukromé praxi, a v sociálních službách jako vedoucí doléčovacího programu pro drogově závislé.

S hnutím Slyšení hlasů se poprvé setkala ve Velké Británii. Po návratu do ČR se spolupodílela na založení hnutí Slyšení hlasů v České republice. Je jednou z facilitátorek brněnské skupiny Slyšení hlasů a aktivně se zasazuje o chod a propagaci hnutí Slyšení hlasů v České republice.

zuzanaZuzana Šilhanová

Brněnská psycholožka a terapeutka, v současné době pracuje v jako psycholog v Nemocnici Milosrdných bratří v Brně, v ambulanci klinické psychologie Remedis a provozuje soukromou praxi. Dříve pracovala mimo jiné ve Společnosti Podané ruce, či jako konzultantka linky důvěry Modrá linka.

S hnutím Slyšení hlasů se osobně setkala v USA během stáže v The Western Mass RLC’s Holyoke Center. Po návratu do ČR se spolupodílela na založení hnutí Slyšení hlasů v České republice, nyní se podílí zejména na organizaci vzdělávacích a kulturních akcí s tématem slyšení hlasů.

dddddddd Jan Ille

Absolvoval workshop facilitace svépomocných skupin slyšení hlasů u Petera Bullimora. Spolupodílí se na organizačních záležitostech a správě webových stránek.

 

Další články: