Kdo je kdo: Slyšení hlasů Hradec Králové

Karolína Fialková

Arteterapeutka působící na Psychiatrické klinice FN v Hradci Králové. Dříve pracovala jako case manager v neziskové organizaci Fokus Praha.

Spoluzakládala skupinu Slyšení hlasů v Praze, účastnila se workshopů a seminářů, které vedl Peter Bullimore, Lisa Forestell, Rachel Waddingham, Dirk Cortens a Adi Hasanbašić. Po založení skupiny v Hradci Králové v ní figuruje jako facilitátor.

Lucie Šumberová

Jsem sociální pracovník, mám psychoterapeutický výcvik. Jsem zaměstnána v  organizaci, která pracuje s lidmi, kterým do života vstoupilo duševní onemocnění.

Můj zaměstnavatel sympatizuje s Hnutím slyšení hlasů a umožnil mi seznámit se na workshopu s jeho základními myšlenkami. Jsem  vděčná za tuto příležitost připojit se k aktivitám, které mohou někomu pomoci zlepšit situaci, žít spokojeněji. Jsem moc ráda, že vznikají a fungují svépomocné skupiny. 

Pavla Mňuková

Profesně jsem členkou týmu Péče o duševní zdraví v Rychnově nad Kněžnou, kde působím od roku 2015 jako sociální pracovnice. Jsem zapojena do pracovní skupiny Slyšení hlasů, která v Hradci Králové skupinu pro setkávání založila a prozatím jsem spíše facilitátor – náhradník.

Ač jsem původně vystudovaná strojařka, vždy jsem se věnovala víc podpoře lidí a zvířat, kteří to potřebovali. Do profesionální sociální práce jsem začala pronikat v roce 2004 v azylovém domě pro muže. Protože jsem se rozhodla v sociální oblasti působit dlouhodobě a s větší odborností, vystudovala jsem při zaměstnání bakalářské studium na UHK obor Sociální práce. Kromě lidí bez domova, mám pracovní zkušenost i s lidmi s mentálním postižením a dlouhodobě jsem pracovala s lidmi ohrožených sociálním vyloučením v navazujících službách.

Baví mě lidi, zvířata, knihy, divadlo a hudba různých žánrů, focení, miluju společenské hry a kromě lidské rodiny taky psí slečnu Bublinu.

Michal Balabán

Je mi 51 let, pracuju jako peer konzultant v PDZ Chrudim.

Mé záliby jsou hokej a divadlo. 

 

Věra Moravcová

Díky workshopu a podpoře Adiho Hasanbašiče jsme založili skupinu Slyšení hlasů i v Hradci Králové. Aktivně se podílím na organizačních záležitostech a facilitování skupin.

Nejsem člověk s osobní, ale profesní zkušeností. Hnutí Hearing voices je mi velmi blízké především svým respektujícím, tolerantním a partnerským přístupem. Kromě Slyšení hlasů se věnuji také destigmatizaci, v rámci iniciativy Na rovinu a pracuji jako sociální pracovník v Péči o duševní zdraví.

Šárka Tomešová

Pracuji v organizaci Péče o duševní zdraví, z.s. šest let jako Case manager. Díky této práci mám možnost se neustále dozvídat nové věci o sobě, o lidech, i o světě ve kterém žiju.

Přístup Hnutí Slyšení hlasů je mi velmi blízký v mém pracovním i soukromém životě. Jsem jednou z facilitátorů hradecké skupiny a to mě těší, protože to je činnost, která má smysl.