Jackie Dillonová: Hlasy slyším od dětství

I děti slyší hlasy. Jackie Dillonová začala hlasy slyšet ve tří letech, přesto žije dobrý a naplněný život, říká  v rozhovoru pro britskou televizi BBC.

Řada lidí se ptá, jestli i děti mohou slyšet hlasy. Jackie uslyšela poprvé hlasy, když jí byly tři roky, takže v útlém dětství,  což je docela brzy. Ale jak dodává, ve skutečnosti slyší hlasy hodně dětí (české titulky).

Pokud titulky nenaběhnou samy, klikněte na tlačítko „titulky“ zde   

Původně byly její hlasy docela přátelské. Objevily se v době, kdy se v jejím dětství staly velmi těžké věci. Ale s postupem času začaly být hlasy obtížnější. V důsledku toho se na chvíli stala pacientkou a jak říká, měla štěstí na skvělou terapii.

Jackie slyší hlasy stále, dnes už ale s nimi má pozitivní vztah. Své hlasy považuje za druh ochrany před zážitky, za součást sebe samé. Domnívá se, že rozhodující v jejím životě byla změna vztahu k hlasům, díky které jí hlasy pomáhají žít naplňující život:

„V současnosti jsem docela úspěšná. Stala jsem se maminkou, a mé hlasy se staly součástí mého života, která mi pomáhá žít dobrý a šťastný život.“

Za rozhodující považuje i to, že na hlasech hodně zapracovala sama. Své životní zkušenosti nyní zhodnocuje při práci facilitátorky a lektorky. Profesně se zaměřuje na slyšení hlasů, psychózu, trauma a disociaci. Je rovněž spisovatelka a aktivistka.